Tillerson: Diplomacia me Korenë e Veriut do vazhdojë deri në hedhjen e bombës së parë

Publikuar tek: bota, më 17:17 15-10-2017 Tillerson: Diplomacia me Korenë e Veriut do vazhdojë deri në hedhjen e bombës së parë

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson bëri me dije se presidenti Donald Trump e ka këshilluar të vijojë rrugën e diplomacisë për uljen e tensioneve mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut.

Duke folur për CNN, Tillerson tha se "rruga diplomatike do vijojë deri në hedhjen e bombës së parë".

E ndërsa Koreja e Veriut ka vijuar me testimin e raketave gjatë muajve të fundit, SHBA ka intensifikuar diskutimet që Kina të bindë Korenë e Veriut të tërhiqet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braktis gruan pak ditë pasi fitoi 6 milion dollarë në lotari, ajo pretendon se i takojnë gjysmat
31-vjeçari Sebastian Kurz pritet të bëhet lideri më i ri në Europë »
Article Logic
Execution time: 0.0091061592102051
array(1) { ["section"]=> string(90) "tillerson-diplomacia-me-korene-e-veriut-do-vazhdoje-deri-ne-hedhjen-e-bombes-se-pare-95986" }