TIME100: Nga Neymar te Kim Jong Un dhe Ivanka Trump. Ja 100 njerëzit më me influencë në botë për 2017-ën

Publikuar tek: bota, më 15:47 20-04-2017 TIME100: Nga Neymar te Kim Jong Un dhe Ivanka Trump. Ja 100 njerëzit më me influencë në botë për 2017-ën

Revista e famshme amerikane TIME ka publikuar si çdo vit edhe për 2017-ën listën e 100 personaliteteve më me influencë në botë.

Lista është e ndarë në pesë kategori; Liderat, Titanët, Pionerët, Artistët dhe Ikonat e përfshin disa nga emrat më të dëgjuar në fushat përkatëse.

Presidenti i SHBA Donald Trump, ai rus Vladimir Putin, diktatori koreano-verior Kim Jong Un, bashkëshortja e themeluesit të Microsoft Melinda Gates, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, themeluesi i Wikileaks Julian Assange janë vetëm disa nga emrat e liderave më me influencë në botë.

Ivanka Trump, vajza e presidentit amerikan Donald Trump si dhe bashkëshorti i saj, Jared Kushner, kanë zënë vend lë kategorinë e Pionerëve përkrah restaurantores së famshme Barbara Lynch, Hamdi Ulukaya pronari i Chobani-t, kosit më të shitur në SHBA, prokurori i përgjithshëm amerikan Bob Ferguson dhe këngëtari i famshëm Chance the Rapper. /Newsbomb.al

LISTA E PLOTË

PIONERËT

Samantha Bee

Chance the Rapper

Constance Wu

Gavin Grimm

Kirsten Green

Bob Ferguson

Ivanka Trump

Demis Hassabis

Barbara Lynch

Hamdi Ulukaya

Jared Kushner

Celina Turchi

Jordan Peele

Glenda Gray

Yuriko Koike

Conor McGregor

Riz Ahmed

Guus Velders

Tamika Mallory, Bob Bland, Carmen Perez dhe Linda Sarsour

Natalie Batalha, Guillem Anglada-Escudé dhe Michaël Gillon

ARTISTËT

Emma Stone

Colson Whitehead

Ed Sheeran

Alicia Keys

Ryan Reynolds

Donald Glover

Leslie Jones

Ben Platt

Ava DuVernay

Barry Jenkins

Margot Robbie

Sarah Paulson

James Corden

John Legend

Alessandro Michele

Kerry James Marshall

Demi Lovato

LIDERAT

Theresa May

Narendra Modi

Chuck Schumer

Donald Trump

Elizabeth Warren

Julian Assange

James Comey

Kim Jong Un

Reince Priebus

Xi Jinping

Rodrigo Duterte

Stephen Bannon

Theo Epstein

Tom Perez

Vladimir Putin

Wang Qishan

Recep Tayyip Erdogan

Sandra Day O'Connor

Pope Francis

General James Mattis

King Maha Vajiralongkorn

Juan Manuel Santos

Major General Qasem Soleimani

Melinda Gates

TITANËT

Janet Yellen

LeBron James

Daniel Ek

Bernard J. Tyson

Evan Spiegel

George Church

Jean Liu

Tom Brady

James Allison

Rebekah Mercer

Jason Blum

Jeff Bezos

Vijay Shekhar Sharma

Margrethe Vestager

IKONAT

Simone Biles

Ashley Graham

Cindy Sherman

John Lewis

Margaret Atwood

Colin Kaepernick

Jeanette Vizguerra

Neymar

RuPaul

Raf Simons

Biram Dah Abeid

Leila de Lima

David Adjaye

Gretchen Carlson

Fatou Bensouda

Thelma Aldana

Fan Bingbing

Viola Davis

Raed Saleh

Cindy Arlette Contreras Bautista

qweqwerqw3t23t3t3t45hju.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja më e rëndë në botë që peshonte 500 kilogram, humbet gjysmën e peshës së saj
Sulm me armë në “Champs Elysees”, raportohet për viktima »
Article Logic
Execution time: 0.013948917388916
array(1) { ["section"]=> string(108) "time100-nga-neymar-te-kim-jong-un-dhe-ivanka-trump-ja-100-njerezit-me-me-influence-ne-bote-per-2017-en-75833" }