Tirana e tronditur nga atentatet, por shihni çfarë publikon kryeministri Rama

Publikuar tek: politike, më 00:32 17-03-2016 Tirana e tronditur nga atentatet, por shihni çfarë publikon kryeministri Rama

Tirana është tronditur mbrëmjen e sotme nga 2 atentate, ku mbeti i vdekur një person dhe u plagos një tjetër.

Por pavarësisht ngjarjeve të rënda, kryeministri Edi Rama ka qenë i fokusuar në ndeshjen e Champions League mes Bayern Munich dhe Juventus. Në statusin e parë, Rama shkruan: “Kjo Juve është një frymëzim për forcën e shpirtit të vërtetë të skuadrës në përpjekjen drejt qëllimit të përbashkët! Super sido që të dalë..”

Ndërsa statusi i dytë është publikuar pas atentatit të dytë në Tiranë, ku mbeti i vrarë një ish-efektiv policie. “Super ishte para kësaj kthese të jashtëzakonshme e supër mbetet ajo që bëri Juvja deri kur Bajerni mori hakun për të ecur më tutje me meritë”, shkruan Rama.

Komentues të shumtë kanë kërkuar nga kryeministri që të fokusohet te situata e rëndë në kryeqytet dhe jo te ndeshja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093998908996582
array(1) { ["section"]=> string(82) "tirana-e-tronditur-nga-atentatet-por-shihni-cfare-publikon-kryeministri-rama-35291" }