Tirana feston sot Ditën e Verës, mësoni si parashikohet të jetë moti

Publikuar tek: aktualitet, më 07:35 17-03-2019 Tirana feston sot Ditën e Verës, mësoni si parashikohet të jetë moti

Në Tiranë festohet sot Dita e Verës, ndërsa kushtet atmosferike paraqiten të mira.

Kështu, vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrushme duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në të gjithë territorin.

Pasditja dhe në vijim do të kemi kalime vranësirash në të gjithë vendin, më të dukshme në zonat Jugore-Juglindore. Edhe nata do të vijojë në të njëjtat kushtet atmosferike.

Sipas Meteoalb era do të fryjë e lehtë me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugperëndimor duke krijuar në der dallgëzim 3 ballë.

Temperaturat e ajrit rriten në të dy vlerat ekstremale ditore duke luhatur nga 3 gradë mëngjesi në zonat malore deri në 22 gradë mesdita në zonat malore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Nuk ekziston asnjë imponim pas zgjedhjes së Rudinës' Kiri Hajdari flet për vendimin e së motrës: Politika nuk mund të...
Të shtëna me armë zjarri, plagoset 27-vjeçari në Korçë (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.0088119506835938
array(1) { ["section"]=> string(74) "tirana-feston-sot-diten-e-veres-mesoni-si-parashikohet-te-jete-moti-156755" }