Tirana kampione! Nis festa në kryeqytet (VIDEO LIVE)

Publikuar tek: sport, më 23:37 19-07-2020 Tirana kampione! Nis festa në kryeqytet (VIDEO LIVE)

Shpërthen festa në kryeqyetet pas shpalljes kampion të Klubit të Futbollit Tirana.

Mijëra tifozë të flakët bardheblu janë mbledhur te sheshi “Nënë Tereza” për të festuar titullin e 25-të kampion, dy javë para përfundimit të Superligës.

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, përveç qindra falenderimeve, i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama t’i lejojë klubit të festojë titullin në stadium. “Në të kundërt”, tha ai “ do të bëjmë një festë modeste me 2,000 pjesëmarrës në një lokal të Tiranës”.

PAMJET LIVE NË NEWSPORT.AL DHE NEWSBOMB.AL: 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099210739135742
array(1) { ["section"]=> string(56) "tirana-kampione-nis-festa-ne-kryeqytet-video-live-214317" }