Tirana ‘kolaudon’ Francis Kahatën, gati për sfidën ndaj Apolonisë

Publikuar tek: sport, më 14:29 19-01-2015 Tirana ‘kolaudon’ Francis Kahatën, gati për sfidën ndaj Apolonisë

Francis Kahata pritet të mbërrijë sonte në mbrëmje ne Shqiperi. Mesfushori u nis këtë të hënë nga Kenia dhe sot do të rikthehet në Tiranë. Klubi ka mundur ti sigurojë vizën shqiptare futbollistit dhe më pas i ka rezervuar biletën e avionit që e rikthen në Shqipëri pas 7 muajsh.

Francis Kahata, përforcimi i parë për Tiranen për merkaton e dimrit do ti bashkohet të martën skuadrës në stërvitje. Vonesa e tij ka qenë e kushtëzuar nga viza hyrëse në Shqipëri dhe leja e qëndrimit.

Ndërkohë Tirana rinisi pergatitjet në kompleksin "Skënder Halili". Bardheblutë kanë mbyllur fazën përgatitore në Durres dhe ndeshjet miqesore, për tu fokusuar tani tek takimi i parë i kampionatit për fazen e tretë përballë Apolonisë. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.00919508934021
array(1) { ["section"]=> string(66) "tirana-kolaudon-francis-kahaten-gati-per-sfiden-ndaj-apolonise-939" }