Tirana kthehet në vitet '80, ç’po mendon Veliaj për kryeqytetasit? (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:35 27-05-2017 Tirana kthehet në vitet '80, ç’po mendon Veliaj për kryeqytetasit? (FOTO)

“Lutemi mos pështyni në tokë”.

Ka qenë ky mbishkrimi në pllakat e trotuareve dhe rrugëve të Tiranës dhe qyteteve të tjera në vend para viteve ‘90-të.

Sot me shumë ndryshime dhe rikonstruksione këto pllaka janë zhdukur dhe nuk shihen më, por kryebashkiaku Eerion Veliaj po mendon për ti rikthyer sërish.

“A ju kujtohen këto pllaka në vitet '80 në Tiranë? Po mendojmë t'i rikthejmë sërish beteja për civilizim vazhdon ende, do ta fitojme “, shkruan Veliaj, ndërsa poston një foto të kësaj pllake.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Durrës, parandalohet një krim i rëndë, arrestohet autori dhe SEKUESTROHET arma e zjarrit (EMRI)
Terror në zyrën e Gjendjes Civile, ç’po ndodh në këto momente në Burrel »
Article Logic
Execution time: 0.0092802047729492
array(1) { ["section"]=> string(74) "tirana-kthehet-ne-vitet-80-c-po-mendon-veliaj-per-kryeqytetasit-foto-80169" }