Tirana “masakrohet” nga arbitrat, shpërthen Erion Braçe: Nuk e la Armand DUKA të fitonte

Publikuar tek: sport, më 22:35 22-09-2018 Tirana “masakrohet” nga arbitrat, shpërthen Erion Braçe: Nuk e la Armand DUKA të fitonte

Skënderbeu dhe Tirana mbrëmjen e sotme u përballën në Korçë, në takimin e vlefshëm për javën 5 të Superiores. 

Gjithçka është mbyllur me rezultatin 1-1, por ajo që bie në sy është gjykimi i ndeshjes, që la shumë për të dëshiruar. Lojtarët e Skënderbeut, sidomos mbrojtësi Marko Radas u ndëshkua me karton të verdhë për prekje të qellimshme të topit me dorë, ndërkohë që mund të merrte të kuq, por në të njëjtën kohë për Blazhevskin u akordua pozicion jashtë loje, ndërkohë sulmuesi ishte dukshëm në pozicion mëse të drejtë.

Në lidhje me këtë situatë ka reaguar deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, i cili në një reagim në Instagram shprehet se Tirana nuk arriti të fironte, sepse nuk e la Armand Duka.

“Përsëri ky, përsëri Skënderbeu. Përsëri me arbitrat. E masakruan Tiranën”, shkruan ndër të tjera Braçe.

Screenshot_2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024608135223389
array(1) { ["section"]=> string(91) "tirana-masakrohet-nga-arbitrat-shperthen-erion-brace-nuk-e-la-armand-duka-te-fitonte-135276" }