Tirana mposht Kukësin në “Selman Stërmasi”, fiton Superkupën

Publikuar tek: sport, më 21:33 06-09-2017 Tirana mposht Kukësin në “Selman Stërmasi”, fiton Superkupën

Është mbyllur me fitoren e “bardhebluve” përballja mes Tiranës dhe Kukësit në “Selman Stërmasi”.

Skuadra e drejtuar nga braziliani Ze maria arriti të mbylli ndeshjen me rezultatin e 1-0 falë golit të shënuar nga Hoxhallari në minutën e 89-të.

Edhe pse do të luaj një kategori më poshtë këtë vit, Tirana nuk u shfaq aspak inferiore përballë Kukësit që është kampioni në fuqi i vendit.

“Bardhebultë’ e dominuan të gjithë ndeshjen dhe patën mundësi për ta mbyllur atë edhe më herët, por që fatkeqsisht mungoi fati, i cili buzëqeshi për fat të mirë në minutën e 89-të. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093719959259033
array(1) { ["section"]=> string(63) "tirana-mposht-kukesin-ne-selman-stermasi-fiton-superkupen-91398" }