Tirana në flakë, merr zjarr Parku i Liqenit Artificial

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 10-08-2017 Tirana në flakë, merr zjarr Parku i Liqenit Artificial

Flakët nuk kanë kursyer as parkun e liqenit Artificial në Tiranë.

E vetmja “mushkëri” në kryeqytet është përfshirë nga zjarri. Kanë qenë pikërisht qytetarët ata të cilët kanë pikasur zjarrin, janë përpjekur me mjete rrethanore të shuajnë flakët dhe kanë lajmëruar zjarrfikësin.

 Zjarrfikësit po shuajnë flakët me tuba uji. Pas disa minutash, me ndërhyrjen e forcave zjarrfikëse, situata është normalizuar dhe zjarri është vënë nën kontroll. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga pakujdesia e një personi të dehur. 

20751137_10210629099105692_982201914_n.png20786431_10210629098745683_1201430586_n.png20750786_10210629099065691_2089462990_n.png20731322_10210629098625680_1855806796_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkia e Tiranës nis aksionin për bllokimin e karburanteve, Mazniku: Bizneset të aplikojnë për licencë
FOTO-PROJEKT: Ja investimi i rëndësishëm në qendër të qytetit të Elbasanit »
Article Logic
Execution time: 0.010524034500122
array(1) { ["section"]=> string(59) "tirana-ne-flake-merr-zjarr-parku-i-liqenit-artificial-88741" }