Tirana nuk ia del, Partizani mbetet i pathyer në derbi

Publikuar tek: sport, më 14:32 02-12-2016 Tirana nuk ia del, Partizani mbetet i pathyer në derbi

Është mbyllur pa gola derbi i kryeqytetit. Barazim 0-0 në 27 minutat e mbetura të ndeshjes nuk prodhuan gol, por vetëm një karton të kuq, pikërisht për Erando Karabecin.

Një derbi me tri pjesë mund të cilësohet ai i kësaj faze të dytë të kampionatit, pasi u luajt dje deri në minutën e 63-të dhe sot rinisi për t’u zhvilluar 27 minutat e tjera.

Gjithsesi, edhe këtë herë, Tirana nuk mundi të fitonte ndaj Partizanit. Ndeshja e 10-të radhazi që Tirana nuk fiton ndaj Partizanit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024126052856445
array(1) { ["section"]=> string(59) "tirana-nuk-ia-del-partizani-mbetet-i-pathyer-ne-derbi-61372" }