Tirana si Barcelona në disa drejtime? Veliaj takon homologen e tij në Spanjë

Publikuar tek: politike, më 16:57 19-11-2015 Tirana si Barcelona në disa drejtime? Veliaj takon homologen e tij në Spanjë Erjon Veliaj ne takim me kryebashkiaken e Barcelones

Erion Veliaj nuk ndalet për të kërkuar ndihmë për kryeqytetin. Ka shkuar në Barcelonë dhe është takuar me kryetaren e bashkisë së këtij qyteti Ada Colau, dhe siç njoftohet nga Bashkia Tiranë, është folur për tre çështje kryesore: menaxhimi i tregjeve publike, urbanizimi dhe transporti publik. 

Veliaj e ka informuar kryebashkiaken për hapat e para që ka ndërmarrë në bashki, për lirimin e hapësirave publike dhe transportin dhe zonja kryebashkiake i garantoi dhënien e ekspertizës nga ana e bashkisë që drejton për çështjet ku ngec bashkia Tiranë.

Dy kryebashkiakët ranë dakord për binjakëzimin e bashkive të Tiranës dhe Barcelonës për të ndihmuar kryeqytetin shqiptar në menaxhimin e tregjeve, transportit publik të qytetit, lirimin e hapësirave publike dhe problemet e urbanizimit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086710453033447
array(1) { ["section"]=> string(81) "tirana-si-barcelona-ne-disa-drejtime-veliaj-takon-homologen-e-tij-ne-spanje-25821" }