Tirana tre ditë pjesërisht pa drita, OSHEE publikon ZONAT dhe ORARET

Publikuar tek: aktualitet, më 17:16 16-05-2019 Tirana tre ditë pjesërisht pa drita, OSHEE publikon ZONAT dhe ORARET Foto ilustruese

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike do të bëjë kufizime energjie në disa lagje të Tiranës në tre ditët në vijim.

OSHEE bën me dije se ndërprerjet do të bëhen për shkak të punimeve që do kryhen në kabina.

Stakimet do të bëhen në orare të ndryshme vetëm në disa zona të Tiranës.

Njoftim për abonentët Tiranë:

Stakim i datës 17 maj 

Për shkak të investimit në kabina, në datën 17 maj do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Tiranë 

09:30-15:00
rruga “Hasan Ceka”, pranë rrugës “Don Bosko”, zona midis rrugës “Karl Gega” dhe rrugës “Siri Kodra” pjesërisht 

ora 9.00-15.00
rruga Teodor Keko pjesërisht, (tek Astiri), zona e Mëzezit pjesërisht, pas Digitalb-it 

Stakim i datës 18-19 maj 

Për shkak të investimit në kabina, në datën 18 maj do të stakohet energjia elektrike në këto zona në Tiranë 

18 maj, ora 09:00-15:00

zona nga Ura e Limuthit-Vorë (Autostrada Tiranë-Durrës), rruga “Mine Peza”, rruga “Memo Meto”, rruga “Ferit Xhajko”, rruga “Sitki Cico”, rruga “Arkitekt Kasemi”, zona tek Brryli, rruga “Gaqo Tashko”

18 maj, 09:00-16:00

rruga “Besim Fagu” pranë rrugës “5Maji”, rruga “Riza Cuko”, rruga “Lord Bajron”

19 maj, ora 09:00-15:00
zona nga Ura e Limuthit-Vorë (Autostrada Tiranë-Durrës)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094189643859863
array(1) { ["section"]=> string(74) "tirana-tre-dite-pjeserisht-pa-drita-oshee-publikon-zonat-dhe-oraret-164586" }