Tirana U-17 shpallet kampione e Superligës

Publikuar tek: sport, më 19:22 24-05-2016 Tirana U-17 shpallet kampione e Superligës

Tirana u shpall sot kampione e Kampionatit Kombëtar të Kategorise Superiore, për Kategorinë e moshës U-17.

Në finale, ajo mundi Shkëndinë e Tiranës pas gjuajtjeve të 11 metërshave, pasi koha rregullt e ndeshjes përfundoi në barazimin 1-1.

Të rinjtë e Tiranës fituan me penallti 6-5. Kështu skuadra e drejtuar nga trajneri Sulejman Mema u shpall kampione kombëtare. Kupën dhe medaljet në emër të FSHF i dorëzoi anëtari i KE Abdyl Kuriu.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03538703918457
array(1) { ["section"]=> string(48) "tirana-u-17-shpallet-kampione-e-superliges-41391" }