Tirana “vishet” nga yjet për festat e fundvitit, ja si duket kryeqyteti i zbukuruar

Publikuar tek: aktualitet, më 22:05 08-12-2019 Tirana “vishet” nga yjet për festat e fundvitit, ja si duket kryeqyteti i zbukuruar

Bulevardi kryesor i Tiranës që lidh sheshin “Nënë Tereza” me sheshin “Skënderbej” është mbuluar mbrëmjen e sotme nga qindra-mijëra drita.

E ndërsa në sheshin qendror është ngritur një bredh gjigant, nuk mungojnë as lokalet provizore dhe lodrat për fëmijë.

Pemët janë veshur me drita në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, por zbukurimet nuk mungojnë as në rrugët dhe parqet e tjera në kryeqytet.

FOTO:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024284839630127
array(1) { ["section"]=> string(87) "tirana-vishet-nga-yjet-per-festat-e-fundvitit-ja-si-duket-kryeqyteti-i-zbukuruar-188800" }