Tiranë, arrest punonjësit të policisë, çfarë zbuloi Prokuroria pas disa muajsh hetim

Publikuar tek: aktualitet, më 15:52 20-04-2017 Tiranë, arrest punonjësit të policisë, çfarë zbuloi Prokuroria pas disa muajsh hetim

Tiranë- SHÇBA vendos nën arrest një punonjës policie për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat, sipas urdhrit të Prokurorit, ka vënë nën arrest një punonjës policie për shkak të dyshimeve për korrupsion dhe shpërdorim detyre.

Punonjësi i policisë Dritan Metani me gradën N/Komisar ishte nën hetim prej disa muajsh nga Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë si i dyshuar se kishte konsumuar elementet e veprës penale të “Korrupsionit pasiv” dhe të “Shpërdorimit të detyrës”. 

Ai dyshohet se gjatë ushtrimit të detyrës ka lejuar në tre raste, të bëheshin ndërtime pa leje, kundrejt shpërblimesh në shuma monetare.

Hetimi nisi pas referimit të SHÇBA-së, në lidhje me dyshimet për korrupsion ndaj punonjësit të policisë N/komisar Metani. Në zbatim të vendimit penal përkatës, SHÇBA ka ekzekutuar masën e sigurimit personal “Arrest në shtëpi”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Benzi” përplaset keq me “Fouristradën”, plagoset 30 vjeçari, punonjësi i TAP (FOTOT)
Gjykata e Strasburgut mbyll “21 Janarin”, pse u tërhoqën familjarët (MARRËVESHJA) »
Article Logic
Execution time: 0.010977983474731
array(1) { ["section"]=> string(88) "tirane-arrest-punonjesit-te-policise-cfare-zbuloi-prokuroria-pas-disa-muajsh-hetim-75835" }