Tiranë, arrestohet Indrit Veliu, plagosi me thikë kreun e INUV

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 05-03-2015 Tiranë, arrestohet Indrit Veliu, plagosi me thikë kreun e INUV

Është arrestuar nga policia e Tiranës shtetasi Indrit Veliu i shpallur në kërkim disa muaj më parë për plagosjen më thikë të kreut të Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik të Bashkisë, Florenc Hoxha.

Kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik, ka qenë duke debatuar me ish truprojën e tij Indrit Deliu i cili më pas e ka qëlluar atë me thikë në trup.

26 vjeçari ka qenë i skeduar më parë nga policia si dhe i dënuar nga gjykata. Deliu në vitin 2009 u shpall në kërkim pasi në bashkëpunim me një tjetër person qëlluan me armë ndaj tre bashkëmoshatarëve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto Lajm/ Moti i keq, makina del nga rruga në Kukës
Reagon për herë të parë Dritan Prifti: Vrasjen e porositi Meta në shenjë hakmarrje se Doshi më mbështeti mua »
Article Logic
Execution time: 0.012282848358154
array(1) { ["section"]=> string(65) "tirane-arrestohet-indrit-veliu-plagosi-me-thike-kreun-e-inuv-5049" }