Tiranë-Elbasan, rifillon qarkullimi në orën 16:00

Publikuar tek: aktualitet, më 09:51 02-02-2015 Tiranë-Elbasan, rifillon qarkullimi në orën 16:00 Ibë, Elbasan

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion reth gjendjes aktuale të akseve rrugore të prekura nga moti i keq i ditëve të fundit.

Aksi Tiranë-Elbasan, do të qëndrojë i mbyllur për arsye sigurie dhe do të hapet sërisht në orën 16:00 të ditës së sotme.

Aksi Librazhd-Stëblevë, ka patur rreshje të shumta dëbore por është plotësisht i hapur.

ARRSH njofton se Aksi Tiranë-Elbasan, në fshatin Ibë, do të jetë nën mbikqyrje rrigoroze, për shkak të rrezikshmërisë të rrëshqitjeve të dheut.


Ndalohet qarkullimi në aksin Tiranë-Elbasan. Si pasojë e rreshjeve dhe rrëshqitjeve të dherave është ndaluar qarkullimi në rrugën Tiranë-Elbasan duke mos lejuar kalimin e të gjitha automjeteve.

Mësohet se tashmë për qarkullimin mes kryeqytetit dhe Elbasanit, madje edhe më tej në juglindje të vendit, do të përdoret aksi Tiranë-Durrës e më tej.

Problemi që ka pezulluar qarkullimin ka të bëjë me rrëshqitjet e dherave në fshatin Ibë, zonë që ka patur edhe më parë probleme më rrëshqitjet e dherave.

Në dhjetor rruga Tiranë- Elbasan u bllokua për shkak të një masivi të madh dheu që u shkëput në fshatin Ibë. Masivi i dherave u shkëput nga një kodër në vendin ku po kryheshin punimet për rrugën e re Tiranë- Elbasan.

Tashmë po punohet për zhvendosjen e dherave, rënia e të cilave është shkaktuar nga rreshjet e shiut, që ende po vazhdojnë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria “del nga shtrati”, dëmet deri tani, miliona euro, tre herë më të mëdha se në Shkodër
Propozimi i Janullatosit për president të Greqisë, Kisha: "Shashkë" mediatike e gazetës greke »
Article Logic
Execution time: 0.011437177658081
array(1) { ["section"]=> string(53) "tirane-elbasan-rifillon-qarkullimi-ne-oren-16-00-2115" }