Tiranë, Federata Shqiptare e Çiklizmit organizon aktivitetin “Kupa Sali Hima”

Publikuar tek: sport, më 14:35 18-03-2015 Tiranë, Federata Shqiptare e Çiklizmit organizon aktivitetin “Kupa Sali Hima”

Në datën 21 mars, rrugët e kryeqytetit do të jenë të mbushura me çiklistë të shumtë, profesionalë dhe amatorë, në kuadër të aktivitetit “Kupa Sali Hima”.

Inteneratët e këtij aktiviteti do të jenë:

Kategoria Kadet:

Start Ora 10:00 60.5 km

Unaza e Tiranes, Kristal Center kthimi tek rrethrrotullimi i TEG

5 XhiroCirkuit.

Kategoria Junior:

Start ora 11:30 73.2 km

Unaza e Tiranes, Kristal Center kthimi tek rrethrrotullimi i TEG

7 XhiroCirkuit.

Kategoria U23/Elite:

Start ora 13:30 98.2 km

Unaza e Tiranes, TEG - Kristal Center Cirkuit- TEG

9 XhiroCirkuit

Aktiviteti do të zhvillohet nga FSHÇ në bazë të kalendarit sportive për vitin 2015 me mbështetje të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit dhe Bashkisë Tiranë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024622917175293
array(1) { ["section"]=> string(79) "tirane-federata-shqiptare-e-ciklizmit-organizon-aktivitetin-kupa-sali-hima-6264" }