Tiranë, granatë makinës së avokatit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:31 11-02-2015 Tiranë, granatë makinës së avokatit \"Foto ilustruese\"

Një granatë është vendosur në makinën e avokatit Emiliano Mema. Granata mësohet se është vendosur në gomën e makinës e cila ka qenë e parkuar pranë shkollës “Hasim Vogli”.

Në vendngjarje ndodhen forcat e policisë dhe njësisë anti-eksploziv. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Jordan Misja”. Raportohet se policia ka bërë të mundur çaktivizimin e saj.

Makina me targa AA 235 GM, "Passat" ngjyrë e zezë është në pronësi të avokatit Emiliano Mema.

Në vendngjarje ndodhen edhe krerët më të latrë të policisë. Sipas Ministrisë se Brendshme, ka qenë një granatë e cila është vendosur në gomën e makinës së avokatit. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të detyrës.

Avokati Mema, lindur në Pukë e banues në Tiranë është plagosur edhe në vitin 2009 në një konflikt me armë zjarri, ku është qëlluar nga shtetasit Edmond Lala dhe Albert Margjoni.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthimet, telefonatat janë bërë nga zona e Linzës
Përfshihet nga flakët një automjet pranë Rinasit, shkak defekti në sistemin elektrik »
Article Logic
Execution time: 0.013216972351074
array(1) { ["section"]=> string(39) "tirane-granate-makines-se-avokatit-3091" }