Tiranë/ Homazhe pranë Ambasadës franceze në nder të viktimave të Parisit

Publikuar tek: foto-e-dites, më 10:08 15-11-2015 Tiranë/ Homazhe pranë Ambasadës franceze në nder të viktimave të Parisit

Me dhjetra qytetarë të Tiranës kanë vendosur lule në derën e Ambasadës së Francës, në shenjë solidariteti me viktimat që humbën jetën sulmet terroriste që goditën Parisin më 13 nëntor. Homazhe janë kryer gjithashtu pranë “Piramidës” në kryeqytet ku janë ndezur qirinj dhe janë vendosur kurora me lule. Krerët më të lartë të shtetit kanë shprehur ngushëllimet për popullin francez, ndërsa në rrjetet sociale shumë shqiptarë kanë vendosur foton e flamurit të Francës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097019672393799
array(1) { ["section"]=> string(77) "tirane-homazhe-prane-ambasades-franceze-ne-nder-te-viktimave-te-parisit-25453" }