Tiranë, ish- i përndjekuri politik kërcënon të hidhet nga vinçi

Publikuar tek: aktualitet, më 18:40 10-11-2015 Tiranë, ish- i përndjekuri politik kërcënon të hidhet nga vinçi

Një person është duke kërcënuar se do të hidhet nga një vinç pranë një pallati shumë katësh në Tiranë në zonën pranë Gjykatës së Lartë.

Personi që ka hipur në vinç është identifikuar si 55 vjeçari Xhemal Zhuri, një ish- i përndjekur politik që ka tentuar edhe më parë të vetëvritet duke i vënë zjarrin vetes. Ende nuk dihen shkaqet që e kanë shtyrë të ngjitet në lartësi dhe të kërcënojë se do të hidhet. Policia ndodhet në vendngjarje duke negociuar me të për ta penguar të kryejë veprimin fatal ndërsa është bllokuar edhe qarkullimi i mjeteve përgjatë rrugës "Ibrahim Rrugova". Dyshohet se Zhuri vuan nga probleme mendore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vjedhja e ujit, ndalohen disa pronarë biznesesh në Tiranë
Ish i përndjekuri zbret nga vinçi, kërcënoi të hidhej për shkak të dëmshpërblimit »
Article Logic
Execution time: 0.013461112976074
array(1) { ["section"]=> string(67) "tirane-ish-i-perndjekuri-politik-kercenon-te-hidhet-nga-vinci-25119" }