Tiranë, makina përfundon buzë lumit Lanë, ndërron jetë kalimtarja e aksidentuar

Publikuar tek: aktualitet, më 08:17 05-04-2015 Tiranë, makina përfundon buzë lumit Lanë, ndërron jetë kalimtarja e aksidentuar Makina e cila ka përfunduar buzë lumit Lanë

Një aksident automobilistik ka ndodhur orët e para të mëngjesit në kryeqytet ku një makinë ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke plagosur dy kalimtare, njëra prej të cilave ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të shkaktuara nga aksidenti.

Si pasojë e plagëve të mara nga aksidenti, njëra nga kalimtaret, shtetasja Myrvete S. 73 vjeç, ka ndërruar jetë në spital. Makina tip “Audi” me targa “AA 917 EE” ka tentuar të shmangë përplasjen me dy gratë dhe si rrjedhojë ka përfunduar buzë lumit Lanë. Mendohet se shkak për daljen e automjetit nga rruga mund të jetë bërë shpejtësia si dhe rruga e rrëshkitshme për shkak të shiut që ka rënë gjatë natës. Aksidenti ka ndodhur në unazë, pranë zonës së "Shallvareve".

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gramsh, Peqin e Cërrik, ja kandidatët e mundshëm për bashki
Aksioni Polici-OSHEE/ Vjedhja e energjisë, këtë javë në pranga 10 persona, 10 të tjerë në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.011512041091919
array(1) { ["section"]=> string(68) "tirane-makina-aksidenton-dy-kalimtare-perfundon-buze-lumit-lane-7848" }