Tiranë: MINUS 11 gradë në fundjavë. Ja temperaturat në qytetet kryesore

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 02-01-2017 Tiranë: MINUS 11 gradë në fundjavë. Ja temperaturat në qytetet kryesore

Temperaturat pritet të ulen ndjeshëm gjatë fundjavës në të gjithë territorin shqiptar, Kosovë dhe Maqedoni.

I ftohti polar rikthehet të premten kur pritet të regjistrohen temperatura ekstreme. Sipas meteorologëve, në Tiranë temperaturat do varjojnë nga -11 gradë celcius në 2 gradë celcius. Në kryqeqytetin e Kosovës, Prishtinë temperaturat do jenë gati dy herë më të ulëta duke varjuar nga -9 në -19 gradë celcius, raporton Newsbomb.al.

Temperaturat gjatë fundjavës në qyetet kryesore shqiptare:

Në shkodër: 0 dhe -10

Në Bajram Curri: -8 dhe -19

Në Kukës: -6 dhe -17

Në Dibër: -15 dhe -30

Në Krujë: -1 dhe -13

Në Lezhë: -1 dhe -11

Në Durrës: 3 dhe -6

Në Elbasan: 2 dhe -13

Në Korçë: -7 dhe -17

Në Lushnje: 4 dhe -8

Në Fier: 4 dhe -8

Në Berat: 2 dhe -11

Në Gjirokastër: -2 dhe -15

Në Vlorë: 5 dhe -7

Në Sarandë: 3 dhe -9

/Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, dy automjete përplasen kokë më kokë
Publikohet data e testimit për 5100 mësues »
Article Logic
Execution time: 0.011741161346436
array(1) { ["section"]=> string(75) "tirane-minus-11-grade-ne-fundjave-ja-temperaturat-ne-qytetet-kryesore-64428" }