Tiranë, Policia Bashkiake bllokon ngritjen e parkut të lodrave

Publikuar tek: aktualitet, më 18:37 04-03-2015 Tiranë, Policia Bashkiake bllokon ngritjen e parkut të lodrave Foto ilustruese

Policia Bashkiake ka bllokuar ngritjen e parkut të lojërave në qendër të Tiranës. Sipas tyre pronari të parkut nuk i është dhënë leje nga Bashkia.

Por pronari Bashkim Çalliku thotë se ka marrë leje nga Ministria e ekonomisë për ngritjen e parkut të lodrave. Sipas pronarit leja për parkun është kërkuar para një muaji në Bashkinë e Tiranës dhe heshjta një mujore e Bashkisë interpretohet si miratim.

Ngritja e parkut të lodrave do të bëhej në kuadër të atmosverës festive për festat e 7 dhe 8 Marsit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tentoi të korruptonte policin në Rinas, arrestohet shtetasi kosovar
Samiti i SEECP/ Nishani fton Nikoliç në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.012257099151611
array(1) { ["section"]=> string(66) "tirane-policia-bashkiake-bllokon-ngritjen-e-parkut-te-lodrave-4977" }