Tiranë, zbret nga pallati qytetari që kërcënoi se do të hidhet, shkak problemet me hipotekën

Publikuar tek: aktualitet, më 16:49 14-04-2015 Tiranë, zbret nga pallati qytetari që kërcënoi se do të hidhet, shkak problemet me hipotekën Foto nga vendngjarja

Një 47 vjeçar në Tiranë u ngjitur në katin e 6-të të një pallati në bulevardin “Zogu I” duke kërcënuar se do të hidhet për shkak të problemeve me pronat në bregdet dhe te "Pazari i Ri", por ka zbritur pas negociatave me policinë.

47 vjeçari Ilir .K, po mbante një pankartë në duar, mesazhi i të cilës dyshohet se ka të bëjë me probleme që ka me pronësinë. "Konflikt me hipotekën, gjyqtari më kërkoi 4 mijë euro. Edhe hipoteka është e korruptuar", mund të lexohet pjesërisht në pankartë.

Bashkëshortja e tij është shprehur se kanë harxhuar mbi 70 mijë euro për pronat e tyre në gjyqet për pronësinë, duke pretenduar se në vitin 1997 i'u kanë falsifikuar dokumentat e pronave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjosha-Lu: Të forcojmë më tej marrëdhëniet Shqipëri-SHBA
Kakavijë, arrestohen dy policë për rryshfet, lejuan tre persona të kalonin në zonën Shengen »
Article Logic
Execution time: 0.012465953826904
array(1) { ["section"]=> string(95) "tirane-zbret-nga-pallati-qytetari-qe-kercenoi-se-do-te-hidhet-shkak-problemet-me-hipoteken-8709" }