Tiranë, zgjerimi i Unazës së Madhe, IKMT nis shembjen e ndërtimeve

Publikuar tek: aktualitet, më 18:36 03-03-2015 Tiranë, zgjerimi i Unazës së Madhe, IKMT nis shembjen e ndërtimeve

Ka nisur sot në zonën e Komunës së Parisit operacioni i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për shembjen e ndërtimeve, në kuadër të projektit për zgjerimin e rrugës në Unazën e Madhe.

Sipas njoftimit nga zyra e shtypit të IKMT-së, plani është në mbështetje të Autoritetit Rrugor Shqiptar, i cili ka kryer edhe shpronësimet e objekteve të planifikuara për shembje. Në planin e punës që përfshin segmentin rrugor Komuna e Parisit- Shkolla Teknologjike, IKMT ka njoftuar se sot do të bëhet shembja e 3 godinave, përkatësisht dy tre kateshe dhe një një kateshe. Sipas IKMT operacioni do të zgjasë disa ditë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Probleme me kontratat/ 20 persona kërcënojnë se do të hidhen nga kati i 9-të
Tiranë, grabitet marketi nga tre persona të maskuar »
Article Logic
Execution time: 0.011556148529053
array(1) { ["section"]=> string(69) "tirane-zgjerimi-i-unazes-se-madhe-ikmt-nis-shembjen-e-ndertimeve-4898" }