Tjetër aksion antikanabis, policia asgjëson 800 rrënjë bimë narkotike në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:26 06-05-2015 Tjetër aksion antikanabis, policia asgjëson 800 rrënjë bimë narkotike në Vlorë Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar 800 rrënjë kanabis sativa të mbjella në gota plastike.

Bima narkotike u zbulua në fshatin Akërni, në vëndin e quajtur “Pishë-Hidrovor” i cili gjëndej në mesin e pyllit. Rrënjët u zbuluan në një parcelë të hapur posaçërisht për kultivimin e bimëve narkotike në tokë, ku lartësia e tyre arrinte deri në 30 cm.

Policia e Vlorës po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Ne Tirana” vë në shërbim zyrat për dhuruesit e gjakut. Bojaxhi: Nxis qytetarët, përpara kemi 8-majin
Avokatët e Doshit: Hetimet e Prokurorisë nuk do mbyllen shpejt, do i përgjigjen kërkesave tona »
Article Logic
Execution time: 0.012179136276245
array(1) { ["section"]=> string(83) "tjeter-aksion-antikanabis-policia-asgjeson-800-rrenje-bime-narkotike-ne-vlore-10502" }