Tjetër bilanc i zi në Kosovë, 16 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (JA SA RASTE TË REJA)

Publikuar tek: rajon, më 15:12 06-08-2020 Tjetër bilanc i zi në Kosovë, 16 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (JA SA RASTE TË REJA)

Gjendja vijon të jetë alarmante në Kosovë për shkak të pandemisë së kosonavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit e kanë humbur jetën 16 persona, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 300

Nga 475 persona të testuar si të dyshuar me koronavirusi, kanë rezultuar pozitivë 196 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Pejë 20 raste, komuna Ferizaj 15 raste, komuna Gjakovë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Fushë Kosovë 9 raste, komuna Prizren 9 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Vushtrri 8 raste, komuna Malishevë 6 raste, komuna Suharekë 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Deçan 5 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Kaçanik 4 raste, komuna Dragash 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Klinë, Obiliq dhe Skenderaj.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 300 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 9.688.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011806011199951
array(1) { ["section"]=> string(104) "tjeter-bilanc-i-zi-ne-kosove-16-viktima-nga-covid-19-gjate-24-oreve-te-fundit-ja-sa-raste-te-reja-216290" }