Tjetër emërim në qeveri, Gëzim Musabelli zv/ministër i Energjisë

Publikuar tek: politike, më 22:04 20-01-2016 Tjetër emërim në qeveri, Gëzim Musabelli zv/ministër i Energjisë Ministria e Energjisë

Një tjetër emërim në nivel zëvendësministrash është miratuar nga kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së qeverisë.

Gëzim Musabelli do të jetë zëvendësministri i ri i Energjisë dhe Industrisë, institucion që drejtohet nga Damian Gjiknuri. Musabelli ka qenë më parë këshilltar në Ministrinë Mjedisit/ Me këtë emërim, numri i zv/ministrave te Energjia shkon në dy.

Ilir Bejtja ka qenë zv/ministri i vetëm Ministrinë e Energjisë që prej vitit 2013.

Ndërkohë që është konfirmuar edhe emërimi i Ilir Markos si zëvendësministër i Brendshëm. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088040828704834
array(1) { ["section"]=> string(69) "tjeter-emerim-ne-qeveri-gezim-musabelli-zv-minister-i-energjise-30535" }