Tjetër gomone me drogë në Itali, trafikantëve u hiqen 4 milionë euro nga duart

Publikuar tek: bota, më 22:55 10-01-2017 Tjetër gomone me drogë në Itali, trafikantëve u hiqen 4 milionë euro nga duart

Një tjetër gomone me kanabis është kapur nga policia italiane në San Foca.

Mediat italiane raportojnë se policia është sinjalizuar nga banorët e zonës, të cilët kanë identifikuar një gomone në breg. Pas kontrollit rezultoi se pranë saj ishin fshehur 700 kg kanabis, që nëse dilte në tregun italian do të kapte vlerën e 4 milionë eurove.

Dyshohet se gomonia është nisur nga Shqipëria.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.005094051361084
array(1) { ["section"]=> string(83) "tjeter-gomone-me-droge-ne-itali-trafikanteve-u-hiqen-4-milione-euro-nga-duart-65167" }