Tjetër largim para zgjedhjeve, tërhiqet nga gara kandidati i Bindjes Demokratike për Kamzën: Arsye shëndetësore…

Publikuar tek: politike, më 16:26 24-05-2019 Tjetër largim para zgjedhjeve, tërhiqet nga gara kandidati i Bindjes Demokratike për Kamzën: Arsye shëndetësore…

Kandidati i Bindjes Demokratike Ylber Gjeta është tërhequr nga gara për Bashkinë e Kamzës.

Ai i ka paraqitur kërkesën për tërheqjen nga gara.Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. 

Gjeta është shprehur se tërheqja ka ndodhur për arsye shëndetësore dhe konsultat mjekësore që do të duhet të bënte jashtë shtetit ato që e pamundësonin vijimin e garës.

Kujtojmë që më herët nga radhët e PBD është tërhequr nga Salvador Kaçaj dhe Devi Hebibasi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029261112213135
array(1) { ["section"]=> string(116) "tjeter-largim-para-zgjedhjeve-terhiqet-nga-gara-kandidati-i-bindjes-demokratike-per-kamzen-arsye-shendetesore-165567" }