Tjetër ngjarje e rëndë në Britani, pengmarrje në një qendër biznesi

Publikuar tek: bota, më 09:58 09-06-2017 Tjetër ngjarje e rëndë në Britani, pengmarrje në një qendër biznesi

Një orë pas mbylljes së procesit të numërimit të votave në Britaninë e Madhe dhe pak ditë pas sulmeve terroriste që tronditën Londrën, një tjetër ngjarje e rëndë është shënuar këtë mëngjes.

Një person i armatosur me thikë mendohet se mban disa punonjës të qendrës së biznesit  Job Center në Newcastle, shkruan the independent. Policia ka marrë një njoftim në orën 8 të mëngjesit se rrugën Clifford në Byker është raportuar një ngjarje e rëndë.

Specialistët negociatorë janë aktualisht në vendin e ngjarjes, dhe rrugët rreth ambienteve janë mbyllur deri në njoftimin e policisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëzimi i aeroplanit ushtarak, ekipet e shpëtimit gjejnë 29 trupa të pajetë në Birmani
Sulm terrorist në Turqi, shperthen makina-bombë 3 të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.010738134384155
array(1) { ["section"]=> string(72) "tjeter-ngjarje-e-rende-ne-britani-pengmarrje-ne-nje-qender-biznesi-81826" }