Tjetër protestë, naftëtarët tentojnë të futen me forcë në uzinën e ARMO-s

Publikuar tek: aktualitet, më 09:47 04-04-2018 Tjetër protestë, naftëtarët tentojnë të futen me forcë në uzinën e ARMO-s

Një tjetër protestë e tensionuar ka ndodhur në Fier mëngjesin e sotëm. Naftëtarët, të cilët kërkojnë rrogat e prapambetura kanë tëntuar të futen me forcë në uzinë.

Ndërsa gjatë këtij momenti janë përplasur me forcat e sigurimit. Punonjësit kërkojnë që të nisin punën sipas rregullave të bazuara me ligj dhe të shlyhen të gjitha pagat e prapambetura.

Ndiqni videon!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ju ftoj në protestë te RROTONDO E ÇERMES…Myslym Murrizi i PD habit me thirrjen për t’u mbledhur në 5 prill
Përfundon seanca, KUSH është gjyqtarja e parë që kalon VETTINGUN »
Article Logic
Execution time: 0.016649961471558
array(1) { ["section"]=> string(79) "tjeter-proteste-naftetaret-tentojne-te-futen-me-force-ne-uzinen-e-armo-s-115626" }