Tjetër REKORD/ Britania regjistron numrin më të lartë të viktimave nga Covid-19 që nga maji, mijëra raste të reja infektimi

Publikuar tek: bota, më 17:39 27-10-2020 Tjetër REKORD/ Britania regjistron numrin më të lartë të viktimave nga Covid-19 që nga maji, mijëra raste të reja infektimi

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar edhe 367 vdekje nga koronavirusi dhe 22,885 raste të reja ndërsa vendi vazhdon të luftojë me një valë të dytë të infeksioneve.

Shifrat e reja të shpallura nga Qeveria e çojnë numrin e përgjithshëm zyrtar të vdekjeve në 45,365. Është rritja më e lartë ditore e vdekjeve që nga 27 maji, kur u regjistruan 422 vdekje.

Tani janë regjistruar gjithsej 917,575 raste që nga fillimi i pandemisë. Dje kishte 20,890 raste pozitive dhe 102 vdekje.

Më herët, Zyra për Statistikat Kombëtare lëshoi ​​shifra për të gjitha vdekjet ku Covid-19 ishte përmendur në certifikatën e vdekjes. Kjo tregoi se vdekjet janë rritur në nivelin e tyre më të lartë në katër muaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nuk ka lajme të mira nga BE: Vaksinat anti-COVID nuk do të mjaftojnë për të gjithë Europën deri në…
OBSH kritika SHBA-së: Mos hiqni dorë nga kontrolli i pandemisë, është shumë e rrezikshme »
Article Logic
Execution time: 0.011511087417603
array(1) { ["section"]=> string(128) "tjeter-rekord-britania-regjistron-numrin-me-te-larte-te-viktimave-nga-covid-19-qe-nga-maji-mijera-raste-te-reja-infektimi-225388" }