Tjetër skandal me produketet ushqimore, pas krimbave e buburrecave, shihni se çfarë gjendet në brendësi të gjalpit

Publikuar tek: aktualitet, më 16:15 20-08-2017 Tjetër skandal me produketet ushqimore, pas krimbave e buburrecave, shihni se çfarë gjendet në brendësi të gjalpit

Gazetari Rezart Lahi prej ditësh ka denoncuar në profilin e tj facebook pamje skandaloze të ushqimeve që ne konsumopjmë çdo ditë.

Pas krimbave të gjallë në pakon e orizit dhe buburrecave në guaskat e midhjeve, sot ai ka denoncuar një skandal tjetër.

Në pakon e gjalpit, i cili sipas paketimit duhet të ishte bio, siç thotë dhe Lahi, pasi hap paketimin shikon se ajo që gjendet në brendësi ngjan si gjizë. Siç shihet dhe nga fotot yndyra e gjalpit ka dal në sipërfaqe dhe poshtë saj gjendet një pamje aspak e ngjashme me atë të produktit të reklamuar.

Çdo ditë nga qytetarët po bëhen denoncime për produktet që konsumojmë të cilat janë bazike dhe nuk plotësojnë asnjë kriter bazë për t’u konsumuar.

 20915358_10214254244809113_8627697174041362200_n.jpg

Lexo denoncimet e mëparshme:

http://newsbomb.al/aktualitet/item/89592-pas-krimbave-ne-pakon-e-orizit-gazetari-publikon-pamjet-tmerruese-ja-cfare-gjen-ne-nje-lokal-ne-tirane

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017775058746338
array(1) { ["section"]=> string(118) "tjeter-skandal-me-produketet-ushqimore-pas-krimbave-e-buburrecave-shihni-se-cfare-gjendet-ne-brendesi-te-gjalpit-89643" }