Tjetër skandal seksual në Vatikan, drogë dhe orgji në dhomën e kardinalit më të afërt të Papës

Publikuar tek: bota, më 06:26 06-07-2017 Tjetër skandal seksual në Vatikan, drogë dhe orgji në dhomën e kardinalit më të afërt të Papës

Tronditet sërish Vatikani. Një tjetër skandal seksual ka “shpërthyer” fare pranë vendit, ku qëndron edhe vëtë Papa.

Sipas mediave italiane një skandal dhe orgji mes homoseksualësh është zbuluar në një dhomave të kardinalit më të afërt të Papës, skandal ky i zbuluar që në muajin qershor që është bërë publik gjatë ditëve të fundit.

Personat e zbuluar pas verifikimit u konstatua se kishin konsumuar më parë edhe lëndë narkotike. Rasti i monsinjorit të përfshirë, emrin e të cilit mediat nuk e publikuan, ka shkaktuar zemërimin e Papa Françeskut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbyset kamioni, mijëra pula pushtojnë autostradën (Foto)
Trump paralajmëron: E ardhmja e Perëndimit është në rrezik »
Article Logic
Execution time: 0.0092630386352539
array(1) { ["section"]=> string(99) "tjeter-skandal-seksual-ne-vatikan-droge-dhe-orgji-ne-dhomen-e-kardinalit-me-te-afert-te-papes-85171" }