Tjetër sulm në Britaninë e Madhe, makina hyn përmes turmës së besimtarëve dhe plagos 6 persona

Publikuar tek: bota, më 14:33 25-06-2017 Tjetër sulm në Britaninë e Madhe, makina hyn përmes turmës së besimtarëve dhe plagos 6 persona

Duket se Britania e Madhe nuk po gjen qetësi nga sulmet.

Një tjetër ngjarje e rëndë pranë një xhamie ndodhi mëngjesin e sotëm, kur besimtarët muslimanë festonin Fiter Bajramin.

6 persona kanë mbetur të plagosur pasi një makinë kanë hyrë përmes turmës me besimtarë, teksa kishin mbaruar lutjet. Mes të lënduarve ishte edhe një fëmijë.

Sipas tabloidit britanik referuar burimeve nga policia është përjashtuar sulmi terrorist, ndërsa ka përfunduar në pranga një person 42-vjeçar si i dyshuar për këtë ngjarje.

 

 41BB7D3B00000578-4637026-image-m-81_1498385772595-400x273_copy_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHBA, sherr për motive të dobëta, 2 të vdekur 2 të plagosur
Instagram sjell risi të reja këtë verë »
Article Logic
Execution time: 0.01320481300354
array(1) { ["section"]=> string(99) "tjeter-sulm-ne-britanine-e-madhe-makina-hyn-permes-turmes-se-besimtareve-dhe-plagos-6-persona-83841" }