Tjetër sulm në Francë, një person i armatosur plagos prftin në hyrje të Kishës

Publikuar tek: bota, më 18:00 31-10-2020 Tjetër sulm në Francë, një person i armatosur plagos prftin në hyrje të Kishës Ilustruese

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë, këtë herë në qytetin e Lionit, ku një person i armatosur ka plagosur një prift në hyrje të Kishës.

Prifti me kombësi greke po mbyllte Kishën në momentin që është sulmuar dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spital.

Autori i sulmit ende nuk është identifikuar, ndërsa ministri i Brendshëm francez tha se ka filluar kërkimi për identifikimin dhe kapjen e autorit të ngjarjes së rëndë.

Kjo ngjarje vjen 2 ditë pasi 3 njerëz u vranë në Nicë nga një tunizian në një sulm me thikë, por i riu u plagos nga policia dhe u arrestua.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shoferi i ‘çmendur’ hyn me makinë në sheshin kryesor dhe plagos dy qytetarë (VIDEO)
Italia ‘pushtohet’ nga Covid-19/ Mbi 30 mijë raste dhe afro 300 viktima. ALARM i KUQ në Britani dhe Belgjikë (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.0093228816986084
array(1) { ["section"]=> string(84) "tjeter-sulm-ne-france-nje-person-i-armatosur-plagos-prftin-ne-hyrje-te-kishes-225943" }