Tjetër sulm për Pashkë, agresori hap zjarr në sinagogë, 1 grua e vdekur dhe 3 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:24 28-04-2019 Tjetër sulm për Pashkë, agresori hap zjarr në sinagogë, 1 grua e vdekur dhe 3 të plagosur

Një grua ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në një sinagogë të Kalifornisë.

BBC raporton se i dyshuar për sulmin është arrestuar një 19-vjeçar, i identifikuar si John Earnes. Ai u arrestua në Poway, në veri të qytetit të San Diego.

Sinagoga po mbante meshë për Pashkët, kur njeriu i armatosur hapi zjarr.

Lidhur më këtë sulm reagoi edhe Presidenti i SHBA Donald Trump. Trump tha se sulmi u duk si "një krim i urrejtjes".

Kujtojmë se gjatë Pashkëve katolike ndodhi edhe tragjedia në Sri Lanka, ku mbetën të vdekur më shumë se 350 persona.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01317310333252
array(1) { ["section"]=> string(94) "tjeter-sulm-per-pashke-agresori-hap-zjarr-ne-sinagoge-1-grua-e-vdekur-dhe-3-te-plagosur-162141" }