Tjetër tërmet në Itali, banorët në panik kalojnë sërish natën jashtë

Publikuar tek: bota, më 09:48 03-11-2016 Tjetër tërmet në Itali, banorët në panik kalojnë sërish natën jashtë

Një tjetër tërmet ka goditur sot Italinë, ndërkohë banorët në panik kanë kaluar natën sërish jashtë.

Mësohet se tërmeti lëkundi qytetat si Pieve Torina, Fiordimonte dhe Fiastra rreth orës 01:54 pas mesnate dhe ishte me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter me thellësi prej 8 kilometrash.

Tërmetet e kohëve të fundit kanë rrafshuar thuajse plotësisht disa qytete në Itali, ndërkohë qytetarët të traumatizuar vazhdojnë t'i kalojnë netët jashtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047817945480347
array(1) { ["section"]=> string(73) "tjeter-termet-ne-itali-banoret-ne-panik-kalojne-serish-naten-jashte-58275" }