Tjetër tragjedi në detin Mesdhe, dhjetëra të mbytur gjatë një operacioni shpëtimi

Publikuar tek: bota, më 12:29 05-05-2015 Tjetër tragjedi në detin Mesdhe, dhjetëra të mbytur gjatë një operacioni shpëtimi

Organizata “Save the Children” raporton për një tjetër tragjedi në detin Mesdhe. Sipas të mbijetuarve, dhjetëra pasagjerë u mbytën pasi ranë nga varka me të cilën lundronin drejt brigjeve italiane.

Giovanna di Benedetto nga “Save the Children” tha se numri i saktë i viktimave nuk dihet por sipas të mbijetuarve, dhjetëra prej tyre ranë në det dhe nuk dinin të notonin. Incidenti ka ndodhur në ujërat midis Italisë dhe Libisë kur një anije tregëtare u afrua për të shpëtuar emigrantët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.22028589248657
array(1) { ["section"]=> string(86) "tjeter-tragjedi-ne-detin-mesdhe-dhjetera-te-mbytur-gjate-nje-operacioni-shpetimi-10401" }