Tjetër tragjedi në Everest, avokati i njohur vdes duke festuar 62-vjetorin

Publikuar tek: bota, më 19:17 27-05-2019 Tjetër tragjedi në Everest, avokati i njohur vdes duke festuar 62-vjetorin

Vetëm në 10 ditët e fundit janë shënuar shumë tragjeti në malin Erverest.

Një avokat amerikan është personi i 11 që ka vdekur duke zbritur Everestin.

John Kulish, 62 vjeç, nga Colorado ka vdekur ditën e hënë  papritur dhe shkaqet e vdekjes së tij mbeten të paqarta.

Kulish ishte pjesë e një grupi alpinistësh, të cilët festuan  së bashku me të 62-vjetorin e tij në mal.

Shumica e vdekjeve në mal mendohet të kenë si shkak lodhjen.

14023460-7075541-image-m-65_1558979501944.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021883964538574
array(1) { ["section"]=> string(80) "tjeter-tragjedi-ne-everest-avokati-i-njohur-vdes-duke-festuar-62-vjetorin-165925" }