Tjetër urdhër: Shkollat do qëndrojnë mbyllur deri në 20 janar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:58 12-01-2017 Tjetër urdhër: Shkollat do qëndrojnë mbyllur deri në 20 janar

Ministria e Shëndetësisë ka zgjatur datën deri në të cilën shkollat dhe kopshtet do të qëndrojnë të mbyllura.

Shkollat dhe kopështet do të qëndrojnë mbyllur deri në 20 janar ndërsa mësimi në universitete do të nisë në 16 janar.

“Qëllimi kryesor i mbylljes së institucioneve shkollore është parandalimi i përhapjes së virusit të gripit dhe sterilizim e dezefektim i ndërtesave shkollor”, thuhet ndër të tjera në urdhrin e Ministrisë së Shëndetësisë, sipas disa burimeve të pakonfirmuara.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy të moshuar transportohen në gjendje të rëndë në spital, mjekët: Janë prekur nga gripi
Bora në Tiranë, ja çfarë ndodhi sot me kafshët e shpendët e Kopshtit Zoologjik (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.01152491569519
array(1) { ["section"]=> string(66) "tjeter-urdher-shkollat-do-qendrojne-mbyllur-deri-ne-20-janar-65351" }