'Tjetërsimi i pronave', KLSH kontroll kadastrës së Vlorës, shkarkohen katër juristë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:27 12-09-2019 'Tjetërsimi i pronave', KLSH kontroll kadastrës së Vlorës, shkarkohen katër juristë Kadastra e Vlores

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka ushtruar ditën e sotme kontroll në kadastrën e Vlorës në arkivat e katër viteve të fundit.

Pas kontrollit nga ana e KLSH-së, rezultuan se për shkak të problematikës së tjetërsimit të pronave, u ndërmorrën disa shkarkime dhe heqje vërejtjeje.

Si pasojë 19 punonjës të kadastrës kanë marrë vërejtje, ndërsa u shkarkuan edhe katër juristë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024541854858398
array(1) { ["section"]=> string(86) "tjetersimi-i-pronave-klsh-kontroll-kadastres-se-vlores-shkarkohen-kater-juriste-178236" }