Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, prokuroria kërkon 43 vite burg për ish-kreun e bashkisë dhe të arrestuarit e tjerë (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:25 21-02-2020 Tjetërsimi i pronave në Shëngjin, prokuroria kërkon 43 vite burg për ish-kreun e bashkisë dhe të arrestuarit e tjerë (EMRAT) Frrokaj

Prokuroria e Lezhës ka kërkuar 43 vite burg për 19 persona të vënë nën akuzë për tjetërsimin e pronave tek Rana e Hedhun në Shëngjin.

 3 vite burg janë kërkuar per ish-kryebashkiakun e Lezhës Fran Frrokaj ndërsa për ish-nënkryetarin Enver Hafizi, janë kërkuar 2 vite burg.

Fran Frrokaj, ishte në hetim nga prokuroria e Posaçme në Tiranë, për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Falsifikimit të dokumenteve”.

Sakaq prokuroria ka kërkuar dënimin me 4 vite burg edhe per ish kryetarin e Qarkut, Gjok Ndoka.

Sipas organit të akuzës Frrokaj ka qenë pjesë e skemës së tjetërsimit të pronave në Lezhë.

Prokurori Erjon Shehaj ka kërkuar 43.6 vite burg në total për te gjithë të pandehurit.

VIJON...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086140632629395
array(1) { ["section"]=> string(128) "tjetersimi-i-pronave-ne-shengjin-prokuroria-kerkon-43-vite-burg-per-ish-kreun-e-bashkise-dhe-te-arrestuarit-e-tjere-emrat-195947" }