TMERR/ Atentat në një ndeshje futbolli, qitësi qëllon drejt publikut, plagoset rëndë një fëmijë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:05 16-11-2019 TMERR/ Atentat në një ndeshje futbolli, qitësi qëllon drejt publikut, plagoset rëndë një fëmijë (VIDEO) Momenti kur njerëzit ia mbathin nga sapo dëgjojnë të shtënat

SHBA-ja është tronditur nga një tjetër atentat ditën e djeshme teksa një person plagosi me armë zjarri një djalë dhe një burrë gjatë kohës kur zhvillohej një ndjeshje eliminatore e futbollit amerikan në New Jersey.

Një person i paidentifikuar ende nga autoritetet amerikane filloi të shtinte drejt publikut në njërin prej momenteve të takimit midis Pleantsville dhe Camden High School.

Djaloshi i lënduar është transportuar me helikopter në drejt Filadelfias. Nga ana tjetër, policia amerikane ka renditur një numër të dyshuarish si autorë të mundshëm të atentatit të djeshëm.

Ndërkohë, një video e publikuar në rrjetet sociale tregon momentin kur tifozët ia mbathin sapo dëgjojnë të shtënat.


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytje masive në Venecia, shkatërrohet zona historike e qytetit (VIDEO)
Qeveria njofton rritjen e çmimit të benzinës, shpërthejnë protestat masive në Iran: Një i vdekur e dhjetëra të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.012032032012939
array(1) { ["section"]=> string(105) "tmerr-atentat-ne-nje-ndeshje-futbolli-qitesi-qellon-drejt-publikut-plagoset-rende-nje-femije-video-186044" }