Tmerr, avioni merr flakë më 161 pasagjerë brenda (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:53 05-08-2017 Tmerr, avioni merr flakë më 161 pasagjerë brenda (VIDEO)

Një video tronditëse e publikuar ditëne  sotme ka bërë xhiron e rrjeteve sociale, teksa  tregon momentin një aeroplan me 161 persona në bord shpërthen në flakë, pak para se të ngrihej në fluturim.

Avioni i “American Airline” kishte në bord 161 persona dhe kishte marrë shpejtësinë e nevojshme për t’u ngritur kur shpërtheu në flakë.

Sipas ekspertëve avioni mund të kishte  rënë nëse i njëti defekt do të ndodhet në ajër.

Incidenti tronditës ndodhi në tetor të vitit të kaluar, por pamjet e incidentit u shfaqën vetëm këtë javë pasi u publikuan nga kanali tv i lajmeve NBC.

Ndërkohë pavarsisht gjendjes së krijuar të gjithë udhëtarët u evakuan, disa me plagë të lehta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011555910110474
array(1) { ["section"]=> string(59) "tmerr-avioni-merr-flake-me-161-pasagjere-brenda-video-88351" }