Tmerr në ajër, çahet aeroplani dhe thith pasagjerët nga dritarja (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:29 17-04-2018 Tmerr në ajër, çahet aeroplani dhe thith pasagjerët nga dritarja (Foto)

Pasagjerët e një fluturimi drejt Dallasit në Teksas janë tmerruar sot kur aeroplanit i ka shpërthyer një nga motorët duke u detyruar të bëjë ulje emergjente.

Aeroplani ishte ngritur nga aeroporti La Guardia i Nju Jorkut dhe po fluturonte drejt aeroportit të Dallasit.

Pas ngritjes një prej motorëve shpërtheu duke lëshuar një pjesëz metalike që theu xhamin e njërës prej dritareve. Dëshmitarët kanë treguar tmerrin kur një prej pasagjereve është thithur pas humbjes së presionit në bord.

Ajo ka marrë dëmtime të rënda pasi trupi i saj doli gjysmë jashtë dritares, por fatmirësisht u tërhoq sërish brenda nga pasagjerët e tjerë.

sdgfwgwgwef.jpg

asdfwgw3hy4gh.jpg

asfdwrgtw34g234gh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0119309425354
array(1) { ["section"]=> string(75) "tmerr-ne-ajer-cahet-aeroplani-dhe-thith-pasagjeret-nga-dritarja-foto-117219" }