Tmerr në Angli, sulm terrorist në koncertin e Ariana Grandes, 19 të vdekur e 50 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 06:23 23-05-2017 Tmerr në Angli, sulm terrorist në koncertin e Ariana Grandes, 19 të vdekur e 50 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmë Anglinë.

Dy shpërthime, që dyshohet të jenë terroriste ka shktuar vdekjen e 22 të rinjve dhe plagosjen e mbi 59 personave. Ngjarja ka ndodhur në koncertin që po mbante këngëtarja e njohur Ariana Grande në Manchester Arena.

Po ashtu, nga të dhënat e deritanishme shumë persona, kryesisht të rinj rezultojnë të zhdukur.

Policia vendase deklaron se kemi të bëjmë nga një sulm terrorist, ndërsa përfaqësuesuit e këngëtares kanë konfirmuar se gjendja e këngëtares është në rregull.

polic-fk-780x439.jpg

 

shoper.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tump i kërkon dorën, por Melania e injoron keq. Gjesti i Zonjës së Parë tërheq vëmendjen e mediave (VIDEO)
Manchester në shok, ky është momenti i shpërthimit në koncertin e Ariana Grandes (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01355504989624
array(1) { ["section"]=> string(95) "tmerr-ne-angli-sulm-terrorist-ne-koncertin-e-ariana-grandes-19-te-vdekur-e-50-te-plagosur-79610" }